Spółka

Star Fitness S.A. jest spółką, która powstała w 2006 roku pod nazwą Haberq Sp. z o.o., jako przedstawiciel jednego z najbardziej dynamicznie rozwijającego się amerykańskiego producenta sprzętu Fitness – firmy Star Trac®. Od 2010 roku Emitent działa pod nazwą Star Fitness. Od początku istnienia Spółka stawia specjalny nacisk na rozwój, co przynosi efekty w postaci jednego z najbardziej dynamicznych wzrostów w branży.

Rynek fitness w Polsce znajduje się w fazie silnego wzrostu, działa na nim od 2 do 4 tysięcy klubów fitness. Wśród nich znajdują się różne podmioty – wielkopowierzchniowe, profesjonalnie wyposażone obiekty, OSiR-y oraz małe kluby. Rynek jest bardzo rozdrobniony i podlega zmianom zarówno w zakresie struktury jak i ilości. Branża fitness w obecnej postaci zaczęła funkcjonować na polskim rynku ok. 10-12 lat temu, ciągle się kształtuje i dynamicznie rozwija. Fitness to, obok e-commerce, jedna z najbardziej rozwojowych branży w Polsce. Z danych Eurobarometru Komisji Europejskiej wynika, że Polacy coraz częściej chodzą na siłownię, choć pod względem nasycenia klubami fitness Polska to wciąż bardzo chłonny rynek. Rynek rośnie w tempie 5% rocznie, a jego wartość przekroczyła już miliard zł.

Emitent specjalizuje się w dystrybucji profesjonalnego sprzętu do kompleksowego wyposażenia siłowni i klubów fitness marki Star Trac®. Oprócz tego w ofercie Spółki można znaleźć programy treningowe, takie jak Spinning®, Slim Belly®, Peak Pilates®, do których Star Fitness sprzedaje licencję, wraz z szkoleniami oraz wsparciem marketingowym.

Star Trac® to marka powstała w Stanach Zjednoczonych, która w ciągu 32 lat działalności stała się liderem na rynku Fitness. Rozwiązania proponowane przez producenta wyznaczają kierunki rozwoju całej branży. Spółka jako pierwsza wprowadziła jako standard w swoich urządzeniach wbudowany bidon, wentylator osobisty, złącza pod odtwarzacze iPod. Jako pierwszy producent Star Trac® skonstruował bieżnię na prąd stały oraz linię produktów cardio. Pozwala to stwierdzić, że marka ta jest liderem technologicznym rynku Fitness na świecie. Nad każdym z oferowanych produktów pracuje zespół ekspertów z branży Fitness oraz inżynierów biomechaniki ludzkiego ciała. Asortyment Start Trac® to przeszło 160 przyrządów, urządzeń i akcesoriów do ćwiczeń siłowych. Każdy produkt zapewnia przede wszystkim najwyższą trwałość, funkcjonalność, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Amerykańska marka Star Trac® w latach 2006-2008 zanotowała najwyższą dynamikę wzrostu przychodów w branży.

Star Fitness S.A. tworzy zespół specjalistów – prekursorów branży Fitness w Polsce. Oferowane produkty i usługi spełniają najwyższe światowe standardy. Każdy z projektowanych klubów musi osiągnąć pewien wzorcowy poziom, zgodny z panującymi na Zachodzie trendami. Oprócz dostawy i dystrybucji sprzętu oraz szkolenia personelu, Emitent zapewnia także doradztwo z zakresu zdrowego stylu życia, zarówno dla swoich klientów, jak i osób ćwiczącym w ich klubach. Ponadto Emitent oferuje swoim klientom możliwość wyboru wielu instrumentów finansowania realizowanej inwestycji oraz szerokie wsparcie marketingowe, które wpływa na rozpoznawalność i pomaga zwiększyć przychody klubu. Tym samym maksymalizowana jest stopa zwrotu danego przedsięwzięcia.