Zodiak Gym w Grudziądzu

zodiak_gym_logo

 

Klub Zodiak Gym jest przykładem kompleksowej usługi doradczej świadczonej dla klientów Star Fitness S.A.

Jako firma realizująca tego typu projekty świadczyliśmy usługi inwestorom na każdym etapie inwestycji. Współpracę rozpoczęliśmy od poszukiwania lokalizacji o dużym potencjale rynkowym. Po przeprowadzeniu analiz przez zespół doradczy Star Fitness S.A., wybór padł na Grudziądz. Wykorzystując nasze doświadczenie wsparliśmy Inwestorów w negocjacjach z właścicielem budynku dzięki czemu udało się zagwarantować czynsz, który pozwalał na osiągnięcie ponadprzeciętnej rentowności przedsięwzięcia.

 

Doradcy Star Fitness S.A. brali udział w konsultacjach dotyczących części budowlanej, a przede wszystkim skupili się na optymalnym zaprojektowaniu stref w klubie, które w 100% będą odpowiadały zapotrzebowaniu klientów.

Klub został wyposażony w sprzęt marki Mega Form, Star Trac oraz Jordan. Nie zabrakło nowości, których celem było urozmaicenie treningu klubowiczom. Dlatego właśnie w strefie funkcjonalnej pojawił się BoxMaster – maszyna pozwalająca na przeprowadzenie zarówno treningu bokserskiego, jak i funkcjonalnego z elementami boksu. Dzięki temu w klubie powstała kolejna strefa, która odciąża najbardziej popularne w godzinach szczytu strefę cardio oraz strefę wolnych ciężarów.

 

Star Fitness S.A. merytorycznie wspierało Inwestorów przed otwarciem klubu biorąc udział w procesie rekrutacji zarówno trenerów, jak i działu obsługi klienta. Odpowiadaliśmy za szkolenie zespołu i coaching w trakcie przedsprzedaży. Przyniosło to wymierny efekt w postaci realizacji zakładanego planu przedsprzedażowego i zapełnienia klubu na poziomie 70%.

 

Kolejne wyzwanie po sukcesie związanym z otwarciem klubu to wdrożenie narzędzi i standardów, które zostały opracowane w ramach kompleksowej obsługi klienta. Klub w swojej codziennej działalności korzysta z autorskich rozwiązań Star Fitness w następujących obszarach: systemy motywacyjne, standard pracy, opis procesu sprzedaży i obsługi klienta, system raportowania. Wdrożenie tych elementów wymagało konsekwencji i systematycznej pracy z zespołem, która realizowana była cyklicznie w klubie.

 

Zdecydowanie największym wyzwaniem okazało się uruchomienie i wdrożenie płatności w formie poleceń zapłaty i płatności cyklicznych kartą kredytową. Dzięki temu rozwiązaniu zdecydowanie poprawiliśmy terminowość płatności w stosunku do konkurencyjnych klubów, jak i zabezpieczyliśmy możliwość planowania przepływów pieniężnych klubu.

Po 7 miesiącach funkcjonowania klubu dzięki bieżącemu wsparciu Star Fitness S.A. zrealizowane zostały założenia wynikające z modelu biznesowego. W ramach umowy nasze wsparcie trwa przez rok od otwarcia klubu. Naszym zadaniem jest realizowanie założeń poprzez coching zespołu, kontroling wyników i wsparcie w zakresie akcji marketingowych. Celem jest zapełnienie klubu zgodnie z oczekiwaniami inwestorów. Star Fitness S.A. jest zwolennikiem długoterminowego planowania, dlatego od samego początku wdrażamy programy retencyjne oraz podnosimy standard obsługi klienta. Utrzymanie wskaźnika wypełnienia klubu jest naszym kolejnym wyzwaniem w klubie Zodiak Gym.